Budowa fotowoltaiki

Strefa klimatu umiarkowanego w jakim znajduje się Polska, nie jest wprawdzie tak ciepła jak  podzwrotnikowe Włochy czy Hiszpania, natomiast przy umiejętnym wykorzystaniu nowych technologii, warunki nasłonecznienia dają ogromną możliwość do pozyskiwania energii solarnej.

Fotowoltaika to zarówno dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczna jak i szerzej - technologia umożliwiająca produkcję energii elektrycznej ze światła słonecznego, która następuje w ogniwach fotowoltaicznych. Coraz wyższe ceny prądu pochodzącego z najpowszechniejszego obecnie źródła, czyli paliw kopalnianych, skłaniają do poszukiwania alternatywnych ekonomicznych i ekologicznych technologii pozyskiwania energii.

Od 14 września 2013r. obowiązuje nowelizacja ustawy prawo energetyczne, która umożliwia podłączenie systemu fotowoltaicznego (zdefiniowanego w ustawie jako "mikroinstalacja" o mocy do 40 kW) do sieci elektrycznej bez uzyskiwania zezwoleń. Przez tego rodzaju urządzenia rozumiane są instalacje domowe, które produkują energię na użytek własny. Instalacja taka jest opłacalna zarówno dla środowiska naturalnego jak i dla portfela Klienta ponieważ mimo stosunkowo dużych nakładów przy rozpoczęciu instalacji solarnych, w późniejszym czasie ich koszt się zwraca i taka przydomowa "elektrownia solarna" zaczyna na siebie zarabiać, podczas gdy cena tradycyjnej energii elektrycznej ciągle rośnie.

Dane adresowe

Agencja ELPIR

ul. Słoneczna 85

98-331 Dubidze

 

tel. 692-130-780, 793-463-361

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie prawa zastrzeżone

Pomoc techniczna i doradztwo

Damian Zięba

tel. 692-130-780

Pomoc w zakresie energii odnawialnej, pomiarów elektrycznych, usług podnośnikiem koszowym

 

Wojciech Nowak

tel. 669-364-723

Pomoc w zakresie systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, automatyki

 

Andrzej Łakomy

tel. 887-791-821

Pomoc w zakresie instalacji elektrycznych, przyłączy, pomiarów jakości energii